Częste pytania

Jak działa Bloxin?

Po aplikacji wyrobu Bloxin, zgodnie ze sposobem używania, następuje rozproszenie wyrobu na błonie śluzowej nosa lub jamy ustnej i gardła i utworzenie warstwy ochronnej, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej i przyczynia się do ograniczenia wnikania patogenów do organizmu a poprzez ten fakt przyczynia się do ograniczenia namnażania patogenów w organizmie.

Warstwa ochronna stopniowo ulega naturalnym procesom fizjologicznym nosa jak system oczyszczania śluzowo-rzęskowego w nosie oraz aktywność gruczołów ślinowych, mechanika pracy języka i policzków w jamie ustnej. Jest zatem z czasem usuwana.

Codzienne stosowanie produktu Bloxin, przyczynia się do poprawy kondycji błony śluzowej nosa lub jamy ustnej i gardła. Utworzona warstwa ochronna działa nawilżająco i łagodząco dzięki zawartości hialuronianu sodu i ektoiny, przez co przyczynia się do ochrony przed stanami suchości oraz przed podrażnieniami błony śluzowej przez czynniki środowiskowe. 

Wzmocniona i odpowiednio nawilżona błona śluzowa może także lepiej pełnić swoje funkcje fizjologiczne i ochronne.

Zastosowanie wyrobu Bloxin już w infekcji, może przyczynić się do złagodzenia jej objawów, poprzez działanie nawilżające produktu.

Na jakiej zasadzie Bloxin wspomaga ochronę przed wirusami grypy i koronawirusami*?

Po aplikacji na błony śluzowe nosa i jamy ustnej i gardła, Bloxin tworzy warstwę ochronną, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej i przyczynia się do ograniczenia wnikania patogenów do organizmu a poprzez ten fakt przyczynia się do ograniczenia namnażania patogenów w organizmie, zarówno wirusów grypy typu B i C jak i koronawirusów. Codzienne stosowanie Bloxin może przyczynić się do wzmocnienia kondycji błony śluzowej, dzięki działaniu nawilżającemu. Wzmocniona i dobrze nawilżona błona śluzowa, może także pełnić lepiej swoje funkcje fizjologiczne i ochronne.

Dlaczego warto stosować Bloxin przy pierwszych objawach przeziębienia lub grypy*?

Wyrób Bloxin można stosować zarówno profilaktycznie jak i wspomagająco w leczeniu grypy lub przeziębienia. Stosowanie wyrobu profilaktycznie, zgodnie ze sposobem użycia przedstawionym w instrukcji używania, wspomaga ochronę przed wnikaniem wirusów grypy typu B i C oraz koronawirusów do organizmu. Ma to także znaczenie w pierwszym etapie infekcji, przyczyniając się do wspomagania ograniczenia wnikania wirusów, Bloxin może także wspomóc ograniczyć ich namnażanie, dzięki czemu może zmniejszyć ryzyko rozwoju infekcji. Jednocześnie wykazuje działanie wspomagające, odpowiednio na katar, zatkany nos: Bloxin żel do nosa oraz ból gardła i suchy kaszel: Bloxin żel do jamy ustnej.

Używanie wyrobu zgodne z przeznaczeniem pozwala na polepszenie jakości życia poprzez profilaktykę infekcji wirusowych* oraz łagodzenie przebiegu infekcji. Wyrób posiada właściwości bioadhezyjne, co przynosi ulgę w objawach suchości błony śluzowej nosa i jamy ustnej, co przekłada się na lepsze jej funkcjonowanie. Stałe utrzymywanie dobrego nawilżania błony śluzowej nosa, wzmacnia jej naturalne fizjologiczne funkcje, wspomagając jej działanie jako naturalnej bariery ochronnej przed patogenami i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Czy użycie produktu Bloxin w trakcie grypy, czy przeziębienia spowoduje, że chorobę przejdę łagodniej?

Wyrób medyczny Bloxin – w zależności od wybranego wariantu – może łagodzić objawy w nosie lub w jamie ustnej/gardle, dzięki zawartości hialuronianiu sodu i ektoiny, które wykazują działanie łagodzące, nawilżające.

Bloxin żel do nosa, może wspomagać łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak zatkany nos, katar, podrażnienie, jednocześnie nie wysuszając śluzówki, a także może wspomagać leczenie ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych, umożliwiając udrożnienie ujścia zatok.

Bloxin żel do jamy ustnej,  może wspomagać łagodzenie objawów zapalenia gardła oraz łagodzić suchy, nieproduktywny kaszel (tzw. kaszel odruchowy), a także zmniejszyć ból gardła poprzez działanie nawilżające.

Czy kiedy użyję spray'u do jamy ustnej w restauracji i po chwili wypiję wodę to czy warstwa ochronna Bloxin zostanie wypłukana?

Zaleca się nie pić i nie spożywać posiłków bezpośrednio po aplikacji wyrobu. Zgodnie z informacją zawartą w instrukcji używania nie należy płukać jamy ustnej przez ok 5 – 10 minut.

Czy jeśli zastosuję tylko spray do nosa, a nie zastosuję sprayu do jamy ustnej to czy nadal mogę wspomóc ochronę przed wirusami grypy i koronawirusami*?

Wirusy górnych dróg oddechowych, w tym grypy i koronawirusy mogą wnikać do ludzkiego organizmu trzema drogami, poprzez:

  • błonę śluzową nosa (droga wiodąca)
  • błonę śluzową jamy ustnej
  • błonę śluzową oczu.

Stosując Bloxin w postaci sprayu do nosa wspomagamy ochronę przed wnikaniem wirusów do organizmu przez nos.

Czy Bloxin może ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa, jeżeli już zostaliśmy zakażeni?

Tak, Bloxin przyczynia się do ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusów, czyli do ograniczenia transmisji z osób chorych z objawami lub zakażonych bezobjawowych na inne osoby.

Czy Bloxin zawiera konserwanty?

Tak, aby zachować środowisko mikrobiologiczne w opakowaniu wyrobu przez okres deklarowanego terminu ważności tj. 2 lata oraz po otwarciu opakowania (opakowanie wielodawkowe) w wyrobie zastosowano układ konserwujący, powszechnie stosowany w produktach leczniczych, charakteryzujący się szerokim spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego, niską toksycznością, dobrą stabilnością i niską lotnością.

Zastosowana zawartość układu konserwującego w wyrobie jest bezpieczna i potwierdzona wynikiem z badania biologicznego wyrobu.

Czy Bloxin posiada badania kliniczne?

Ocena kliniczna wyroby medycznego Bloxin, została wykonana zgodnie z przepisami prawa. Stanowi udokumentowanie, że istnieją wystarczające dowody kliniczne i niekliniczne potwierdzające zgodność wyrobu medycznego z wymaganiami zasadniczymi, dotyczącymi skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa klinicznego.

Substancje wchodzące w skład wyrobu Bloxin tj. jota-karagen, hialuronian sodu oraz ektoina były przedmiotem badań in vitro i in vivo oraz badań klinicznych.

Czy Bloxin mogą stosować dzieci?

Tak, Bloxin może być stosowany u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia. W przypadku stosowania u dzieci wymagany jest nadzór rodzica/opiekuna.

Czym różni się wersja do nosa od wersji do gardła?

Oba warianty różnią się aplikatorem, który jest odpowiednio dopasowany do dedykowanego miejsca podania preparatu.

Bloxin żel do nosa – wspomaga łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, a Bloxin żel do jamy ustnej – zapalenia błony śluzowej gardła.

Czy Bloxin wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Brak dostępnych danych dotyczących niepożądanych zdarzeń medycznych związanych z interakcją wyrobu z innymi preparatami.

Zgodnie z informacją zawartą w instrukcji używania stosowanie wyrobu równocześnie z innymi preparatami do nosa w przypadku wyrobu Bloxin  żel do nosa oraz preparatami doustnymi w przypadku wyrobu Bloxin  żel do jamy ustnej należy skonsultować z lekarzem.

Jakie czynniki osłabiają błonę śluzową, sprawiając, że jest bardziej podatna na zakażenie?

Błona śluzowa nosa czy jamy ustnej w okresie jesienno-zimowym jest w szczególności narażona na wysuszenie w związku z przebywaniem w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach oraz w związku ze stosowaniem środków, które mogą ją wysuszać, np. sprayów obkurczających śluzówkę nosa.

Dlatego warto stosować Bloxin na codzień, który w swoim składzie zawiera m.in. hialuronian sodu i ektoinę mające działanie nawilżające.

Czy Bloxin może być stosowany z innym sprayem do nosa np. sprayem na katar, czy sprayem na alergię?

Zgodnie z informacją zawartą w instrukcji używania stosowanie wyrobu równocześnie z innymi preparatami do nosa należy skonsultować z lekarzem.

Czy Bloxin wpływa na obsługę maszyn i prowadzenie pojazdów?

Wyrób nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

*dot. wirusów grypy typu B i C oraz koronawirusów

Informacje o wyrobach medycznych:

BLOXIN ŻEL DO NOSA W SPRAYU:
Podmiot prowadzący reklamę: USP Zdrowie sp. z o.o.
Producent: Laboratoire L'Ideal Parisien Sp. z o.o.

BLOXIN ŻEL DO JAMY USTNEJ W SPRAYU:
Podmiot prowadzący reklamę: USP Zdrowie sp. z o.o.
Producent: Laboratoire L'Ideal Parisien Sp. z o.o.

To jest wyrób medyczny. Używaj zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.